Wisenet, Shrewsbury Town Futbol Kulübü’nde “sayı yaptı”

02 Jan 2018

Wisenet kameralar Shrewsbury Town Futbol Kulübü’nün yenilenen eğitim tesislerinin güvenliğini sağlamaya yardım edecek. Çok başarılı Sky Bet Ligi kulübü, bilgisayar tabanlı analiz ekipmanlarının ve yerinde yiyecek içecek tesislerinin sağlanması dahil eğitim kompleksine büyük bir yatırım yaptı ve bu yatırımı yeni tesislerdeki etkinliklerin 24 saat/7 gün rejimde izlenebilmesini sağlayacak yüksek performanslı bir kameralı güvenlik sistemini gerektirdi.  

Shrewsbury Town Futbol Kulübü, sezonun şimdiden geçip giden bu çeyrek kısmında gerçekten öne çıkan bir takım olarak 2017-2018 futbol kampanyasının başındaki başarısıyla herkesi şaşırttı.

shrewsbury logo

Kulübün ligi neredeyse en sonuncu olarak tamamladığı geçen sezondaki çok düşük performansından hareketle bu sezonda başarıyı yakalayarak kötü talihini alt üst etmesinin şüphesiz birçok nedeni bulunuyor. Bu nedenlerden biri kulübün şehrin dışındaki Sundorne eğitim tesisini tamamen yenilemesi olabilir. Futbol Kulübü eğitim sahalarının kalitesinin Montgomery Waters Meadow stadyumunun maç günü oyun yüzeyine eşit olmasını sağlamak için büyük bir yatırım yaptı. Oyuncular, koçlar ve fitnes ekibi de kompleks içerisinde bilgisayar tabanlı analiz ekipmanlarından ve yerinde yiyecek içecek tesislerinden yararlanıyorlar.

STFC training image

Tabii ki yeni eğitim kompleksinde kulübün yatırımını korumak için bir güvenlik sistemine ihtiyaç vardı. Güvenlik bir düzeyi ise siteyi izlemek için bir CCTV sistemini kurmaktı. Shrewsbury Town’un başkanı Brian Caldwell kulübün ana sponsorlarından biri olan Pro-Vision Distribution’dan bu konuda yardım etmesini ister. CCTV, Erişim Kontrolü ve Anons ekipmanlarının ulusal distribütörü olan Pro-Vision kulübe bu konuda öneride bulunabilecek ideal bir konumdaydı. CCTV, çevre güvenliği ve izinsiz giren alarmları üzerine uzmanlaşan yerel kurulum şirketi K.J Electronics Systems Ltd’nin bir saha ziyaretinden sonra yeni güvenlik ekipmanları kuruldu. Wisenet markası temelinde üzerinde anlaşılan spesifikasyonda 4 x vandalizme dayanıklı, gerçek gündüz/gece dome kamera, yüksek çözünürlüklü bir bullet tip kamera ve bir pan/tilt/zum kamera ve tüm kaydedilen verilerin depolanacağı bir ağ kayıt cihazı bulunuyordu. Gerçek gündüz/gece spesifikasyonu, tüm kameraların mevcut doğal gündüz ışığı miktarına bakmaksızın 24 saat/7 gün rejiminde görüntü alabilmelerini sağlıyor ve kayıt cihazı ise ileride gerekebilecek ek kameraları da destekleyebiliyor. Herhangi bir alarm aktivasyon olayı bir güvenli bağlantı üzerinden merkezi bir izleme istasyonuna gönderiliyor.

Kulübün en son varlığı olan yeni eğitim tesisleri şimdi kulübün yatırımını koruyacak ödül sahibi güvenlik ekipmanıyla donatılı.

This post is also available in: Engelska, Franska, Tyska, Italienska, Spanska, Tjeckiska, Polska, Turkiska